Domácí  - HC Ledeč nad Sázavou:
Choutka, Končel - Kopřiva, Hrabň Míra, Trpišovský, Šafařík, Hrabaň Michal - Zour, Kubát, Krajířek, Dudák, Brýdl - Duben, Sochr, Bernard Pe, Smítka, Bernard Pa., ( Pajer, Hort Fr.)

Hosté -  HHK Velké Meziříčí:
Štourač,Komínek - Kudláček M., Pokorný, Peterka, Martinec, Trnka, Invald, Šoukal, Kudláček J., Malec, Tůma, Hrnčíř, Navrátil, Pelíšek, Vrána, Hubl, Bradáč, Barák, Zelníček

Nová mistrovská sezóna 2010/2011 v krajské soutěži mužů začala i ledečským hokejistům. Úvodní duel s favoritem z Velkého Meziříčí nám, ale příliš nevyšel. Domácí hokejisté nezachytili úvod utkání a hned v úvodu inkasovali, když hned v čase 1:01 vypálil Hubl a náš nedůraz první obrany před vlastní brankou potrestal Jan Vrána. V čase 3:48 šel trochu nesmyslně střídat útok druhé řady a hosté udeřili podruhé. Střelu po sehrané akci 3:2 ještě Dan Chotka v brance vytáhl, ale opět nedůrazně pokrytý Navrátil vstřelil druhý gól utkání. Za stavu 0:2 kluci rozhodně přidali, a šance přišly. Zejména první dva útoky občas sevřeli hosty před vlastní branku, ale do desté minuty jsme pořádně nevystřelili. Ve 13.minutě úvodní třetiny znovu první útoku vedený Mirkem Trpišovským s mladičkými křídly Hrabaněm a Šafaříkem rozebrali obranu hostí a jasný gól z hole Milana Šafaříka sebral vynikajícím zákrokem lapačkou golman hostí. Ten se předvedl do konce první třetiny ještě dvěma skvělými zákroky, když nejprve zlikvidoval jedovatou bombu k tyči Petra Kopřivy a podobnou šanci sebral i Pavlovi Bernardovi. Do první pauzy se šlo tedy za stavu 0:2.
Domácí rozhodně nechtěli zklamat své fanoušky a chtěli odčinit tu ostudnou prohru z přípravného zápasu s Humpolcem, ale takci vyzrálí a fyzicky velmi dobře připravení hokejisté soupeře jim to neumožnili. Do úvodu druhé třetiny vjeli ledečtí s pokusem o úvodní nápor, ten však utnula hrubka v útočném pásmu, kdy všichni tři naši útočníci propadli a rychlý protiútok zakončil opět z druhé vlny najetý Navrátil střelou do pravé šibenice ledečské branky. Stav 0:3 nás srazil trochu na zem, přestali jsme bruslit a důsledně napadat, čímž jsme umožnili soupeři jednoduše vjíždět do naší obrané třetiny. Když v čase 34:00 zvýšil svým druhým gólem Vrána už na 0:4 vypadalo to s domácími hodně bledě. Ledečský prapor, ale pozvedla druhá řada. Hned o 46 vteřin později zamotali hosty před vlastní brankou a ve  shrumáži si našel volný puk Láďa Dudák, který vstřelil první ledečský gól v letošní mistrovské sezóně.  Do druhé přestávky jsme šli za stavu 1:4. Horší skutečností bylo, že jsme přišli o prvního centra, který se po jednom ze soubojů narazil koleno.
Trenéři tedy museli šáhnout do sestavy - do centra druhé lajny naskočil nováček "Luboš Pajer", Michal Hrabaň se posunul do centra a na křídlo první řady se vrátil Bohouš Krajíček. Hosté ve třetí třetině hráli dúsledný obraný val ve středním pásmu a čekali na chyby domácích, kdy vyráželi do rychlých protiútoku. Jejich taktika byla bohužel velmi účinna v čase 42:51 defakto rozhodl o vítězství hostů Kudláček, když zvýšil už na 1:5. V čase 45:08 zachytil rozehrávku domácích rychlonohý Šoukal a zvýšil na 1:6. Domácí sice kontrovali v čase 50:38, kdy sehranou akci v pravém rohu útočné třetiny zakončil přesnou střelou zápěstím Pavel Brýdl 2:6. V čase 51:13 si kapitán Míra Hrabaň v našem obraném pásmu trocu okatě přidržel hráče hostí, ten se poroučel k zemi a pozorně pískající rozhodčí ho nekompromisně vyloučil. Mírovi trochu bouchly "saze" a za nesportovní chování dostal 20+OK  a odešel předčasně do sprch. Hoté navíc přesilovku využili. Čistě vyhraná bule na obránce - střela po ledě a teč clonícího útočníka hostí pod horní tyč  stanovila konečný účet utkání 2:7.

Vysoká porážka na úvod sezóny jistě dobrá není, navíc nevíme jak dopadne koleno Mirka Trpišovského. Na druhou stranu to byl dobrý hokej ve vysokém tempu, kde lečtí bruslařsky určitě stačili. Na soutěž téhle úrovně je, ale třeba zlepšit taktickou herní disciplínu. Co nám  však nejvíce chybělo , byl důraz v osobních soubojích. V dalším kole nás čeká Humpolec "B", kterému máme co oplácet.