Domácí -  Ji Humpolec "B":
Vašíček - Bláha, Srba, Dvořák, Adámek, Zmek, Pavelec, Radil, Beneš, Drábek, Hlavnička, Zadražil, Barták, Knězů, Doubek,Vaněk, Hadrava

Hosté  - HC Ledeč nad Sázavou:
Choutka, Končel - Dvořák,Sochr, Zour, Krajíček, Hrabaň Michal - Hrabaň Míra, Kubát, Smítka, Pajer, Brýdl - Hort, Bernard Pe, Cíp, Bernard Pa.,

K dalšímu mistrovskému utkání KSM Vysočiny cestovali ledečtí hokejisté na ZS do Humpolce, kde poměřili své síly s domácí Ji Humpolec "B". Domácí Humpolec má v letošní sezóně značný přetlak hráčů i v A mužstvu a proto se často tito hráči objevují v hojném počtu i B týmu. Navíc tento tým nám v přípravě na našem domácím ledě nadělil 9-ti gólový příděl, což už od úvodu vedlo k obezřetnosti.

Ledečáci v prvním kole nestačili doma na favorita z Velkého Meziříčí, ale ztrátu dalších bodů už nechtěli na úvod sezóny připustit. Bohužel páteční předzápasový trénink zhatil veškerou plánovanou sestavu a strategii. K omluvence prvního centra Míry Trpišovského- zranění kolena v prvním zápase, se přidaly další dvě omluvenky klíčových opor  - vysoké horečky vyřadily beka Petra Kopřivu a přímo v pátek na tréninku si natrhl stehení sval Láďa Dudák. K tomu se ještě přidala absence dravého Šafaříka a obránce Dubna a sestava se tedy pro zápas musela postavit celá znovu.

Bohužel nově "slepená" první lajna nezachytila nástup domácích do utkání a obdobně jako v připravném utkání už v čase 0:58 otevřel skóre domácí Vaněk 1:0. Neuplynula však ještě ani minuta a Ledečáci kontrovali - trochu nejistého golmana domácích Vašíčka překonal Pavel Brýdl 1:1. Další změnu skóre přinesl čas 4:27 - kdy naší obranu proháčkoval domácí Beneš a ukázkovým blafákem nedal Danovi v naší brance šanci - 2:1.  Jak, ale postupoval čas nápor domácích postupně opadl a ledečské řady se začaly pomalu sehrávat. Důraz při napadání druhé lajny v čase 10:49 vedl opět k vyrovnání - svůj první gól v ledečském dresu vstřelil Luboš Pajer. O tom že poprvé do kabin půjdou šťastnější Ledečáci rozhodnla krásně sehraná akce 2 na 1. Do rychlého protiútoku se v čase 16:55  utrhli bratři Bernardové - Petr nahrál na pravé křídlo najetému Pavlovi, který vymetl pravou šibenici humpolecké branky 2:3.

Do druhé třetiny jsme vstoupili trochu vlažně a domácí nás začali opět přehrávat. V čase 24:18 znovu srovnal Tomáš Zmek. V čase 27:55 putoval "za katr" po faulu loktem Petr Cíp a domácí se v přesilovce znovu ujali vedení 4:3 - skóroval Hlavnička. Vposlední minutě nedokázala ledečská třetí řada ubránit Zadražila a tak po dvou třetinách vedli domácí už 5:3.

V úvodu třetí třetiny se ledečtí znovu pokusili o nápor a efekt to přineslo - v čase 43:08 nám domácí nabídli přesilovku, kterou první útok po 50-ti sekundách využil 5:4. Domácí dobře bránili a do dalších vyložených šancí nás příliš nepouštěli v čase 47:02 vyjel do rychlého protiútok Adam Drábek a domácí znovu odskočili na rozdíl dvou branek - 6:4. Do hry nás vrátila přesilovka 5 na 3, od modré se dělovkou prosadil kapitán Míra Hrabaň 6:5. Nápor ledečských útoků narůstal a v čase 55:09 Míra Hrabaň prudkou střelou po průniky na pravém křídle dokonce vyrovnal 6:6. Rozhodnutí a krasný gól přišel v čase 57:26, kdy první ledečská lajna zatlačila domácí hluboko do obranného pásma, Michal Hrabaň si vyměnili v rohu puk s Bohoušem Krajíčkem, ten ideálně namazal mezi kruhy najetému Jirkovi Zourovi, který místo střely zvolil nikým nečekanou otočku a překvapenému golmanovi domácích zasunul puk vedle opuštěné levé tyče. Tento moment konečně probudil trochu zaraženou skupinu ledečských diváků, kteří přijeli na utkání bez tradičního FANS kotle.

Závěrečné hodnocení:

Ledečská sestava byla opravdu hodně slepená a výkon byl občas dosti kostrbatý, přihrávky nám moc nefungovaly. Druhou třetinu jsme opravdu hodně pokazili, ale kluci to nevzdali a nakonec se  to povedlo. Bylo to trochu štěstí, kdy nám k vítězství trochu pomohl vlastními chybami a nedisciplinovaností soupeř. Velmi dobré utkání odehrál obránce Kuba Dvořák.