Choutka, Končel - Dvořák,Sochr, Trpišovský, Šafařík, Hrabaň Michal - Zour, Kubát, Smítka, Krajíček Brýdl - Hrabaň Míra, Kopřiva, Bernard Pe, Cíp, Bernard Pa., ( Pajer, Hort, Duben )

Hosté -  SJ Žirovnice:
Dvořák - Roman, Kos, Stránský, Smolík, Písař, Vácha, Šimák, Sokal, Písař ,Soukup, Skřivan, Novotný, Kotek, Vorel, Koniked, Kynoiský, Prýgl, Zelený
( Jména v zápisu utkání byla těžko čitelná - za nepřesnosti se omlouváme )

V sobotu 6.11.2010 pokračovala krajská soutěž Vysočiny mužů již svým třetím kolem. Na ledečský ZS přijel dosud neporažený tým SJ Žirovnice. Oproti minulým sezónám hodně posílený o rychlonohé mladíky z líhně jindřichohradeckého Vajgaru. Do ledečské sestavy se vrátil po jednokolové pauze Míra Trpišovský a obránce Petr Kopřiva. Chyběl pouze dlouhodobě zraněný Láďa Dudák, jinak byla sestava komplet.

Trenéři udělali s sestavě několik drobných změn - po výborném výkonu v Humpolci zůstal na beku v první lajně Kuba Dvořák a vedle něj nastoupil Pavel Sochr, Jirka Zour se přesunul zpět k Honzovi Kubátovi do obrany a vedle kapitána Míry Hrabaňě nastoupil Petr Kopřiva. Z nováčků se do setavy dostal pouze mladý Šafařík.

To že půjde o vyrovnanou bitvu se vším všudy naznačel hned úvod zápasu. Obrany obou mužstev fungovaly na výbornou a tak se v úvodu utkání moc šancí neurodilo. Z ledečský útoků nejvíc hrozila první lajna s Mírou Trpišovským, za Žirovnici byla nejnebezpečnější řada s rychlonohým Vorlem. Stav 0:0 svítil až do času 18:24, kdy nabídnutou přesilovku využil dělovkou do pravé šibenice žirovnické branky Petr Kopřiva 1:0. Jít do vedení se tedy podařilo.

Trenéři o přestávce nabádali k zodpovědné hře dozadu s trpělivou hrou na případný brejk. To se podařilo v čase 24:22 kdy po levé straně projel Míra Trpišovský a svůj samostatný nájezd proměnil efektní koncovkou " blafák za svojí nohou" - 2:0. Domácí obrany fungovaly bez chybně až do času  30:22, kdy prohrané buly Mirka Trpišovského a špatně pokrytí hráči znamenali první gól jinak výborně chytajícího Dana Choutky v naší brance 2:1. Hosté zvýšili obrátky a vyrovnali  v čase  34:16, kdy opět prohrané vhazování znamelo rychlý protiútok zakončený z druhé vlny přesně do víka naší branky. 2:2  V čase 35:37 Ledeč znovu kontrovala. A byl u toho opět Míra Trpišovský. Ve středním pásmu zasekl u levého mantinelu puk, počkal až mu do pozice najede Milan Šafařík, kterého přesnou přihrávkou mezi beky poslal do vyložené šance. Ledečský dorostenec se chopil své příležitosti a chladnokrevně zakončil nad levé rameno golmana hostí - 3:2. A když v čase 38:33 prokázal svůj důraz na brankovišti Pavel Bernard a zvýšil už na 4:2 vypadalo to, že by ledečtí mohli pomýšlet na další body. O osudu utkání rohodla patrně 39 minuta druhé třetiny. Opět prohrané vhazování ( tentokráte 2 řada)  ve vlastní třetině znamelo další kontr žirovnických - akci 2 na 1 sice hasil všemožně Kuba Dvořák, ale puk nešťastně skončil v naší síti. Podruhé do kabin se šlo za stavu 4:3.

Poslední třetina měla rozhodnou - bohužel se nám příliš nepovedla. Ledečáci svůj hubený náskok vydrželi bránit pouze 95 sekund. V čase 41:35 znovu po prohraném vhazování Žirovnice vyrovnala a začínalo se na novo. Hosté v této době hráli velice chytře, nikam se nehnali a čekali na další chybu domácích. Domácí hokejisté nechtěli svým fanouškům předvést další domácí porážku a tak se snažili něco vymyslet, ale obrana hostí fungovala bez chyb. A na víc ledečské opustilo i trochu štěstí. Vyložená šance Bohouše Krajíčka skončila na tyči. Hosté trpělivě čekali až do času 43:47 - kdy po faulu domácího hráče přestala první řada hrát a na vyloučení už nedošlo - žirovnice se ujala vedení 4:5. Domácí museli hru ještě více otevřít - šance přišli bohužel naše útočníky zradila koncovka nebo je vychytal golman hostí. V závěrečném náporu, kdy Ledeč vsadila vše na útok, se ještě zrodil poslední kontr hostí - do rozevřené obrany se vřídil hostující útočník svojí střelou  skrytou za nohy obránce vymetl pravou šibenici ledečské branky 4:6.

Závěrečné hodnocení:
Hokej, který se hrál na ledečském ZS se musel rozhodně líbit. Domácí Ledeč s prozatímním lídrem tabulky držela krok, po dvou třetinách dokonce vedla, ale závěrečná třetina ukázala, proč je Žirovnice zatím vedoucím týmem soutěže. Utkání jsme prohráli po taktické stránce. Závěrečná třetina se nepovedla prvnímu útoku - byl u všech třech obdržených gólů. V této soutěži již o výsledku rohodují maličkosti, utkání jsou až do konce vyrovnaná a chvilková ztráta koncentrace znamenala ztrátu všech bodů. Z domácích hráčů lze vyzdvihnout výkon Dana Choutky, který předvedl několik fantastických zákroků a prokázal že jasnou jedničkou v ledečském dresu. Velmi dobrý výkon opět předvedli Kuba Dvořák s Petrem Kopřivou a k nim se přidal i kapitán Míra Hrabaň.  Trochu za očekáváním zůstal výkon Michala Hrabaňe, který má rozhodně na víc a ani Pavel Brýdl tentokrát nezahrál svůj nejlepší zápas. Dobrý výkon předvedla třetí lajna vedená Petrm Cípem - utkání odehrála bez chyb a přesně podle nařízené strategie.