Staň se hokejistou

Nábory hokejových nadějí pokračují!

Chceš se stát opravdovým hokejistou a narodil ses mezi rokem 2015-2018?

Pak hledáme právě tebe.
Potřebuješ pouze hokejku a brusle - kompletní hokejovou výstroj ti zdarma zapůjčí naš klub. Přihlásit se můžeš kdykoliv na zápase nebo tréninku naší přípravky u kteréhokoliv z trenérů nebo na pripravka@hcledec.cz

1.            PLATNOST PRAVIDEL

1.1.    Tato pravidla platí pro kategorii minihokeje 2010–2011 a do prosince i pro Krajskou Ligu přípravek 2009 v sezóně 2018/2019.

2.            HRACÍ PLOCHA

2.1. Hrací plocha pro minihokej 2010-2011:

2.1.1  se vytvoří tak, že na hrací plochu (modré čáry) se položí mantinely.

2.1.2  Minihokej se hraje v útočných resp. obranných třetinách (i na dvou plochách současně).

2.1.3  Střední třetina slouží pro střídání a odpočinek hráčů, pobyt trenérů a vedoucích družstev.

2.1.3  Střední třetina je k účelu dle bodu 2.1.3 vybavena přenosnými lavičkami.

2.2. Hrací plocha pro minihokej 2009:

2.2.1  se vytvoří tak, že na hrací plochu (modré čáry) se položí mantinely. Minihokej se hraje v útočných resp. obranných třetinách (i na dvou plochách současně). Střední třetina slouží pro střídání a odpočinek hráčů, pobyt trenérů a vedoucích družstev. Střední třetina je vybavena přenosnými lavičkami. (tzv. Klasika)

2.2.2   v případě, že organizátor turnaje v minihokeji disponuje mobilními mantinely (o minimální výšce 150 cm), které rozdělí hrací plochu na dvě poloviny budou utkání hrána na polovinu hřiště. Při hře na polovinu hřiště využívají týmy klasických střídaček (na pravé polovině střídají mužstva, která hrají na pravé polovině, na levé polovině mužstva, která hrají na levé polovině). (tzv. Pouzar)

2.2.3   se vytvoří tak, že na hrací plochu se položí mantinely podélně na polovinu hřiště (středový bod hřiště). Minihokej se hraje po celé délce rozděleného hřiště. Hraje se na dvou hřištích současně. Při hře na podélně rozdělené hřiště využívají týmy klasických střídaček a prostorů trestných lavic (na jedné polovině střídají mužstva ze střídaček /domácí - hosté/, na druhé polovině střídají mužstva z trestných lavic /domácí - hosté/). (tzv. Karlovy Vary)

2.2.4   se vytvoří tak, že na hrací plochu (modrá čára jednoho z pásem - útočné/obranné) se položí mantinely. Minihokej se hraje pouze na této ploše. Na zbylé 2/3 části hřiště se hraje na délku. Při hře 2/3  hřiště využívají týmy klasických střídaček (na pravé polovině střídají mužstva, která hrají na pravé polovině, na levé polovině mužstva, která hrají na levé polovině). (tzv. Téčko)

3.            BRANKY

3.1. Používají se klasické nebo snížené (musí být schváleny ČSLH - snížení o 26cm) hokejové branky podle Pravidel ČSLH.

3.2. Branky se umisťují na obvodu kruhů pro vhazování tak, aby za brankou zůstal volný prostor 1,5 m široký pro bezpečné pokračování ve hře i za brankou.

3.3.  Pokud budou utkání v minihokeji hrána na polovinu hřiště bude jedna z branek umístěna standartně do vymezeného místa jako při hře na celé hřiště a druhá branka mezi červenou  a modrou čáru (střední pásmo) tak, aby za oběma brankami zůstal stejně široký volný prostor pro bezpečné pokračování ve hře i za brankou.

3.4.  Pokud budou utkání v minihokeji hrána na 2/3  hřiště bude jedna z branek umístěna standartně do vymezeného místa jako při hře na celé hřiště a druhá branka mezi červenou a vzdálenější modrou čáru (střední pásmo) tak, aby za oběma brankami zůstal stejně široký volný prostor pro bezpečné pokračování ve hře i za brankou.

4.            VÝZBROJ A VÝSTROJ

4.1. Hráči nastupují k utkání v kompletní výstroji a výzbroji pro lední hokej.

4.2. U kategorie minihokeje 2011 se používají výhradně odlehčené (modré) puky.  Kategorie 2009 a 2010 tuto povinnost nemá.

4.3. Jednotlivé formace (čtveřice/trojice) jsou barevně označeny páskou na levé paži. Barevné označení formací je jednotné: 1. formace - červená, 2. - zelená, 3. - modrá, 4. - žlutá. Jednotlivé formace jsou v zápise o utkání uvedeny v pořadí (Č - červená, Z - zelená, M - modrá, Ž – žlutá) s přiděleným číslem dresu a poznámkou o barevném zařazení (Č, Z, M, Ž).

5.            DRUŽSTVA/ROČNÍKY NAROZENÍ  (je povolen start dvou starších hráčů - začátečníků, tzn. u ročníku 2011 dva hráči ročníku 2010, u ročníku 2010 dva hráči ročníku 2009 a u ročníku 2009 dva hráči ročníku 2008)

5.1. Družstva minihokeje 2011 a ml. nastupují k utkání s minimálním počtem 9 hráčů (1 brankář, 2 čtveřice hráčů). Utkání hrají 4 hráči a brankář. V případě, že klub na turnaj přihlásí dva týmy (modrý a červený) je nejmenší počet hráčů v týmu 8 + 1 (16 + 2).

5.1.1   V případě, že mužstvo nemá kompletní čtveřici (poslední čtveřici) mohou trenéři doplňovat o hráče z jiných čtveřic formou pravidelné a rovnoměrné rotace všech hráčů a v duchu „Fair Play“.

5.2. Družstva minihokeje 2010 a ml. nastupují k utkání s minimálním počtem 7 hráčů (1 brankář, 2 trojice hráčů). Utkání hrají 3 hráči a brankář. Každé mužstvo nastupuje se dvěma mužstvy „A“, „B“. Nejmenší počet hráčů tedy v týmu je 6 + 1 (12 + 2).

5.2.1   V případě, že mužstvo nemá kompletní trojici (poslední trojici) mohou trenéři doplňovat    o hráče z jiných trojic formou pravidelné a rovnoměrné rotace všech hráčů a v duchu „Fair Play“.

5.3. Družstva Krajské Ligy přípravek 2009 a ml.  nastupují k utkání dle rozměru hrací plochy následovně:

5.3.1   s minimálním počtem 7 hráčů  (1 brankář, 2 trojice hráčů) do utkání dle rozměru hřiště podle bodu 2.2.1. Utkání hrají 3 hráči a brankář. Každé mužstvo nastupuje se dvěmi mužstvy „A“, „B“. Nejmenší počet hráčů tedy v týmu je 6 + 1 (12 + 2).

5.3.2   s minimálním počtem 9 hráčů  (1 brankář, 2 čtveřice hráčů) do utkání dle rozměru hřiště podle bodů 2.2.2, 2.2.3., 2.2.4. Utkání hrají 4 hráči a brankář. Každé mužstvo nastupuje     se dvěmi mužstvy „A“, „B“. Nejmenší počet hráčů tedy v týmu je 8 + 1 (16 + 2).

5.3.1   V případě, že mužstvo nemá kompletní trojici, čtveřici (poslední čtveřici) mohou trenéři doplňovat o hráče z jiných trojic formou pravidelné a rovnoměrné rotace všech hráčů a v duchu „Fair Play“.

5.4.  Brankáři mohou střídat kdykoliv při přerušené hře na pokyn trenéra.

5.4.1. Při utkání minihokeje není možné odvolání brankáře a hrát power-play.

5.5. Tým, který nastoupí k utkání se třemi, popř. čtyřmi formacemi, musí dodržet jejich pravidelné střídání v průběhu celého utkání.

5.6.  Nasazení starších hráčů viz. bod 5 je určeno pouze pro „začátečníky“. V případě, že se nejedná o „začátečníky“ má trenér soupeře po dohodě s rozhodčím právo takové hráče nepřipustit ke hře.

6.            HRACÍ DOBA

6.1. Hrací doba je 3 x 15 minut hrubého času (v případě, že každé družstvo odehraje na turnaji pouze 2 utkání) nebo 2 x 15 minut hrubého času (v případě, že každé družstvo odehraje na turnaji 3 utkání). Měření času se provádí centrálně pro obě souběžně hraná utkání.

6.2. Přestávky mezi třetinami jsou minimální. Strany ani střídačky si družstva po celé utkání nemění.

7.            ROZHODČÍ

7.1. Utkání ve třetině i polovině řídí jeden rozhodčí.

7.2. Jediným bodem pro vhazování je vždy střed hřiště.

7.3. Rozhodčí má „po ruce“ 1 - 2 náhradní kotouče, které využije např. při vyhození puku mimo hřiště (z důvodu minimalizace prostojů).

7.4. Rozhodčí pískáním přeruší hru pouze při vstřelení branky, pro nařízení trestného střílení a pro rozehrání akce brankářem (odstoupení hráčů).

8.  PŘESTUPKY PROTI PRAVIDLŮM A TRESTY

8.1. Za vyjmenované přestupky (nedovolená hra tělem, bodnutí koncem nebo špičkou hole, sekání, krosček, podražení,vražení na hrazení, vysoká hůl a také při hře po odpískání) nařídí rozhodčí proti provinivšímu se družstvu trestné střílení.

8.2. Za ostatní přestupky (nevyjmenované) rozhodčí napomene hráče bez přerušení.

8.3. Ofsajd a zakázané uvolnění v minihokeji (dle bodů 2.2.1., 2.2.2. a 2.2.4.) neplatí.

8.4. Při ofsajdovém postavení hráče při minihokeji se dvěma hřišti na "podélně rozdělené ploše" (Viz bod č. 2.2.3.) rozhodčí hru nepřeruší, ale pouze hlasitě oznámí ´Ofsajd!´ a vyzve hráče družstva, které ofsajd způsobilo, k opuštění útočného pásma aniž by dále hráli s pukem. V případě, že z ofsajdové situace bude gólová akce, hra se přeruší, provinivší se mužstvo vyklidí pásmo a hra pokračuje dál (nebo se vhazuje na bodě u modré čáry).

9.            TRESTNÉ STŘÍLENÍ

9.1. Provádí hráč, který byl faulován (vyjímka z Pravidel LH 2018 - 2022). TS za hru po přerušení provádí hráč určený trenérem z hráčů, kteří byli na ledě.

9.2. Provádí se ze středu hřiště (ostatní hráči jsou u svých střídaček).

9.3. Zkrácená hrací doba za trestné střílení se nenastavuje.

10. LETMÉ STŘÍDÁNÍ

10.1. Interval střídání po 60 sekundách provádí časomíra (houkačkou, odlišným zapískáním nebo slovním povelem). Hráči, kteří byli ve hře, se nesmí již s viditelným úmyslem dotknout puku a směřují neprodleně na střídačku. Ve stejný okamžik (na stejný povel) naskakují do hry hráči ze střídačky a plynule pokračují v přerušené hře.

10.3. Střídání se musí provádět zásadně směrem ke své střídačce.

11.              PŘERUŠENÍ HRY/ROZEHRÁNÍ

11.1  Vhazování buly se provádí pouze při zahájení utkání/třetiny.

11.2  Pokud je puk v držení brankáře nebo po vstřelené brance, hráči soupeře mají za povinnost (na povel rozhodčího) odstoupit do takové vzdálenosti, aby brankář mohl v klidu puk rozehrát svým spoluhráčům.

12.             SYSTÉMY MINITURNAJŮ

12.1. Systémy turnajů jsou v kompetenci řídicího svazu s ohledem na počty přihlášených klubů do soutěže. Řídicí svaz vychází z materiálu schváleného VV ČSLH dne 18.04.2011.

12.2. Při utkáních v minihokeji je zakázáno používat jakékoli ukazatele skóre v průběhu utkání (turnaje). Do zápisu o utkání se výsledek neuvádí, nechá se nevyplněna kolonka.

12.2. Řídícím svazům a klubům je zakázáno vést (zpracovávat a zveřejňovat) jakékoli výsledky, tabulky a statistiky ze soutěží pro kategoriie 4.tříd a mladší.

Platnost pravidel od 3. 7. 2018

Technické normy soutěží 2018/19 – KRAJ VYSOČINA

2. třídy    Minihokej 2011

(2011)     počet hráčů 4  na 4,   min. počet hráčů je 9 ( 8 + 1 ), v případě více hráčů postavit týmy „B“, hraje se  v obou krajních třetinách systém 6 turnajů za sezonu ( říjen – březen ), 1 x  měsíčně, 3 účastníci turnaje (12 zápasů/sezona) hrací doba 3 x 15´ hrubý čas, letmé“ střídání po 60 sec povinnost - týmy nastupují s rozlišujícími páskami, hraje se s modrými odlehčenými kotouči, start starších hráčů není povolen.

3. třídy    Minihokej 2010

(2010)     počet hráčů 3 na 3, min. počet hráčů je 7 (6+1), v případě více hráčů postavit týmy „B“, hraje se v obou krajních třetinách systém 12 turnajů za sezonu (říjen–březen), 2 x měsíčně 3 účastníci turnaje (24 zápasů/ sezona) hrací doba 3 x 15´ hrubý čas letmé střídání“ po 60 sec povinnost týmy nastupují s rozlišujícími páskami, hraje se s modrými odlehčenými kotouči start starších hráčů není povolen

4. třídy    KLP 2009 - I. část – do prosince minihokej (dle pravidel minihokeje)

(2009)     počet hráčů 3 na 3, min. počet hráčů je 7 (6+1), v případě více hráčů postavit týmy „B“, hraje se v obou krajních třetinách systém 9 turnajů do Vánoc (říjen–prosinec), 3 x měsíčně, 3 účastníci turnaje (18 zápasů) hrací doba 3 x 15´ hrubý čas „letmé střídání“ po 60 sec povinnost - týmy nastupují s rozlišovacími páskami, start starších hráčů není povolen

II. část – od ledna na celé hřiště (dle Pravidel ČSLH)

počet hráčů 5 na 5, min. počty 11 (10 + 1), za udělený trest se provádí trestné střílení systém dlouhodobá soutěž (leden–březen) hrací doba 3 x 15´ čistý čas, start starších hráčů není povolen