Pojď hrát hokej

HC Světlá nad Sázavou
19. 10. 2024

KLM 2024-2025 byla rozlosována

Krajská liga mužů Vysočiny byla rozlosována. Soutěž bude letos postupová a vítěz se zúčastní baráže o postup do II.ligy. Naši hokejisté mají na úvod ten nejtěžší možný los. 15.9.2024 začínáme na ledě úřadujícího "Mistra" v Chotěboři. První domácí mistrovské utkání odehrajeme 22.9.2024 od 17:00 proti SK Telč.

Další podstatnou novinkou je účast druhého týmu z Moravských Budějovic. Kde kromě tradičně kvalitního HC Moravské Budějovice, přibude tým HK Moravské Budějovice. V soutěži tedy stratuje sudý počet účastníků a odpadají tak volné víkendy, kdy muselo každé mužstvo dvakrát stát. Soutěž bude z hlediska hracích dní a termínů trochu méně přehledná, neboť do soutěže zasahuje vyšší moc. Na některých stadiónech klubů KLM, budou z důvodu rekonstrukce svých stadiónů hrát svá utkání mužstva z vyšších soutěží - HC Dukla Jihlava ( ZS Pelhřimov ), HS Třebíč ( ZS Mor. Budějovice ), HHK Velké Meziříčí A ( ZS Velké Meziříčí ), BK Havlíčkův Brod. Některá utkání se tak budou hrát v pátečních termínech ( ZS Moravské Budějovice a ZS Pelhřimov ).

Základní skupinová část hraná dvoukolově doma-venku tedy startuje 14.9. a končí 2.2.2025. Prvních 8 týmů postoupí do play-off, které se bude hrát na tři vítězná utkání (čtvrtfinále - finále). Vítěz KLM by měl být znám nejpozději 22.3.2025 a měl by se zúčastnit do bojů o postup do II.ligy. Největší ambice budou mít určitě v Chotěboři, jež tento zájem vyjádřili na předsezóním aktivu klubu.